Na początku kwietnia najstarsza grupa dzieci z Przedszkola nr 54 „ Tajemniczy Świat” w Poznaniu wzięła udział w przeglądzie gier pod nazwą: „ Moja wesoła matematyka- polećmy w kosmos!”.

Celem przeglądu było zachęcenie dzieci do konstruowania gier planszowych oraz pobudzenie kreatywności i samodzielności dzieci. Tematyka przeglądu związana była z kosmosem, ponieważ rok 2023 ustanowiony został Rokiem Mikołaja Kopernika, w związku z 550 rocznicą urodzin oraz 480 rocznicą śmierci polskiego astronoma. Dzieci bardzo chętnie i ochoczo przystąpiły do zadania, czerpiąc radość ze wspólnego tworzenia oraz z gry zespołowej. Zadaniem grupy było zaprojektowanie, wykonanie oraz opisanie zasad i przebiegu stworzonej gry. Całą grę a także jej wytwory, tzn. pionki, kostkę, dzieci stworzyły samodzielnie co zostało przedstawione na załączonych poniżej zdjęciach.